Redakčný systém

CMS (ang. Content Management System) je redakčný systém alebo tiež publikačný systém (nástroj) slúžiaci na správu, údržbu, úpravu a aktualizáciu obsahu web stránky (dokumenty, texty, obrázky, fotogaléria, tabuľky, linky, hromadná korešpondencia…). Prostredníctvom redakčného systému môžete jednoducho a efektívne upravovať a udržiavať vašu web stránku vždy aktuálnu pre vašich zákazníkov alebo firemných partnerov.

Podstatou redakčného systému je oddelenie obsahu webu od webdizajnu. Prácou v redakčnom systéme vytvoríte obsah, ktorý je oddelený od webdizajnu, obsahová zmena si nevynúti zmenu webdizajnu alebo opravu ostatných informácií a nezasiahne ani do funkcionality web stránky. Nenáročnosť používania CMS charakterizuje aj filozofiu redakčného systému a cieľovú skupinu, pre ktorú je určený.

Redakčný systém od firmy Relytech

Súčasťou ponúkaného balíka redakčného systému, ktorý poskytuje spoločnosť Relytech Nitra je vlastný webdizajn, čo predstavuje navrhnutie a implementáciu webdizajnu na mieru, vybrať si môžete tiež niektorý z ponúknutých návrhov webdizajnu, ktorý vám Relytech upraví pre vaše potreby už pri tvorbe web stránky.

Vo firme Relytech zaplatíte jednorazový poplatok za časovo neobmedzenú licenciu pre redakčný systém a následne uhrádzate mesačné paušálne platby za jeho využívanie. V mesačnom poplatku je zahrnuté vytvorenie webdizajnu na mieru, vytvorenie redakčného systému a zákaznícka podpora. Samozrejmosťou CMS od firmy Relytech je použitie najnovších technológií a maximálna ústretovosť k vašim požiadavkám.

Výhody redakčného systému od spoločnosti Relytech

  • Modulárne riešený redakčný systém – podľa aktuálnych požiadaviek a charakteru vášho webu si môžete vybrať potrebné moduly, na druhej strane využívate len tie moduly, ktoré naozaj potrebujete.
  • Veľké možnosti rozširovania CMS – možnosť rozšírenia funkcionality vašej web stránky prostredníctvom modulov.
  • Nezávislosť CMS – na prevádzkovanie nepotrebujete špeciálny softvér ani konkrétny operačný systém, k práci vám stačí len internetový prehliadač a prístup na Internet odkiaľkoľvek.
  • Prepracované používateľské rozhranie – jednoduchý a prehľadný spôsob práce v príjemnom používateľskom prostredí.
  • Bezpečnosť – bezpečné prihlasovanie a nastavenie hesiel pre oprávnených užívateľov.
  • Operatívnosť – operatívny spôsob publikovania a aktualizácie obsahu, možnosť nastavenia dátumu publikovania alebo platnosti dokumentu.
  • Otvorenosť a flexibilita – programátori firmy Relytech vám dokážu na požiadanie doprogramovať CMS alebo aj vašu web stránku.
  • Personifikácia – prispôsobenie individuálnym požiadavkám používateľa, napr. možnosť vytvorenia viacerých jazykových variantov.