FAQs - Doména a webhosting

Čo je to doména a URL?

Doména alebo URL adresa je názov web stránky, ktorý si zaregistrujete, napríklad: www.vasadomena.sk. Každá doména končí tzv. root doménou ako je napríklad: .sk, .com, .cz a podobne.


Čo znamená webhosting?

Webhosting predstavuje prenájom určitej diskovej kapacity servera nepretržite pripojeného na Internet, ktorý zabezpečuje online prezentáciu vašej web stránky.


Čo predstavuje názov SEF URL?

SEF (Search Engine Friendly) URL je výraz slúžiaci pre pomenovanie adresy, ktorá je ľahko čitateľná pre internetové vyhľadávače a ľahko zapamätateľná pre návštevníka Internetu.


Komu bude patriť doména, ktorú si u vás zaregistrujem?

Registráciu domény ponúkame v 2 variantoch. Expresná registrácia domén znamená, že doména bude zaregistrovaná pod SK-NIC identifikátorom našej firmy a Relytech, s.r.o. sa tak stáva registrátorom aj majiteľom domény. Pri klasickej registrácii domény sa doména registruje pod SK-NIC identifikátorom zákazníka, čiže Vami, čim sa stávate majiteľom domény.


Dostanem k webhostingovému balíku aj e-mailové kontá? Ako si ich vytvorím?

Áno, e-mailové kontá sú súčasťou nami poskytovaného webhostingu. E-mailové konto Vám vytvoríme podľa Vašich požiadaviek, prípadne si ho môžete vytvoriť aj sami, heslá k e-mailovým kontám môžete meniť podľa potreby.


Ako je zabezpečený webhosting proti nechceným aplikáciám?

Relytech Nitra prevádzkuje webhosting na najnovšom operačnom systéme Linux Debian, ktorý tvorí bezpečnú platformu pre web stránky zákazníkov. Server je zabezpečený firewallom a antivirusovým programom ClamAV a je softvérovo chránený proti útokom Brute force. E-mailové kontá sú vybavené filtrami pre antispamovú a antivírusovú ochranu, preto sa nemusíte obávať vírusov alebo nevyžiadanej pošty.

 
Objednajte si web stránku
Nezáväzná objednávka alebo
cenová ponuka pre web stránku
Kontaktné informácie
Piaristická 2, 949 01 Nitra
email: relytech@relytech.com
tel.: 037 741 50 65
mobil: 0904 194 691
© 2018 Relytech, s.r.o. Nitra, všetky práva vyhradené